Tango Kitapları


La Cumparsita

Yazar: A. Burak Sunar
Konu: Bu kitap, bir kadın ve bir erkek arasındaki tutkunun belki de en doğru ve en etkileyici ifadesi olan tango ile bir şeyleri resmetmeyi amaçlar. Yapabildiği kadar, kaybetmiş olduğumuz "tutku" kelimesini arar. Bu yapılırken de bugüne kadar yaratılmış belki de en kalıcı tango parçası olan La Cumparsita ve onun ruhunu ifade eden "Kadın" karakteri başroldedir. Satın al!

La Cumparsita

Tango Şarkıcısı

Yazar: Tomas Eloy Martinez
Konu: 2001 yılının Arjantin'inde, o karmaşanın ortasında yabancı bir öğrenci Buenos Aires sokaklarında mitolojik bir tango şarkıcısının peşine düşer. Gelmiş geçmiş en iyi seslerden birinin izini sürmek onu, gittiği ülkenin yakın geçmişinde yaşanan siyasi öykülerle karşılaştırır. Satın Al!

Tango Şarkıcısı

Milonga Kadınları

Yazar: Nilüfer Narlı
Konu: Milonga Kadınları özgürlükleri ve hakları gaspeden otoritenin karanlığından dansın ateşi ve ışığıyla çıkanların romanıdır. Sahici güzelliğin ve aşkın romanı! Satın Al!

Milonga Kadınları

Tango

Yazar: Remi Hess
Konu: Buenos Aires'in, Başkentin yitik ve sefih mahallesi Palermo'nun tüm hüznünü taşıyan bir müzik tango. Bir müzik olmanında ötesinde, Latin Amerika kaynaklı bir insanlık mirasının en görkemli, en etkileyici renklerinden biri. Kendi kültürel coğrafyası, kendi sosyal arkaplanı ve kendine has efsaneleriyle müzikal bir olgu olmanın sınırlarını aşan tango, dünya çapında yarattığı etkinin büyüklüğüyle de birçok tarihsel, sanatsal ve akademik incelemenin konusu olmuştur. Satın Al!

Tango

Tango

Yazar: Marta E. Savigliano
Konu: Tango nedir? Tehlikeli yakınlaşmaların ve inatçı karşılaşmaların dans, müzik ve şarkı sözleri eşliğindeki tarihidir. Öfkeli ve kavgacıdır. Ama aynı zamanda bir felsefe, bir strateji, duyguların emperyalist dolaşımında egzotik ve tutkulu bir meta, hatta bir hastalıktır. Satın Al!

Tango


Başlangıç Seviye Arjantin Tango

Kayıtlarımız Devam Etmektedir!
Top